TurkishEnglishGermany
Kültür ve Sanat gazeteciliğini Ankara’da konuştuk
Kültür ve Sanat gazeteciliğini Ankara’da konuştuk

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Özgül Özkan Yavuz hanımefendiyi Ankara’daki makamında ziyaret ettik.

Basının özellikle kültür ve sanat haberlerine daha duyarlı olması için fikirlerimizi sunduk ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk.

Özellikle yerel basında ve son zamanlarda yaygın medyada da görülen bilgi eksiklikleri sebebi ile ülkemizin kültür ve sanat zenginliklerinin haberleştirilemediği, dolayısı ile de ne halkın ne dünyanın Türkiye’nin bu alanda gerçekleştirdiği atılımları tam manası ile kavrayamadığını da ilettik.

AYGAD olarak bu alanda bir eğitim çalışması başlatacağımızı, bu amaçla ilk eğitim seminerini de Haziran ayında İstanbul’da yaklaşık 14 ilden gelecek olan 45 gazeteci ile başlatacağımızı da bildirdik.

Sayın Bakan Yardımcısı da özellikle bu konuda gazeteci meslek örgütlerine ciddi iş düştüğünü belirterek, “basının kültür ve sanat alanında üretime girişmesi en fazla bizleri sevindirir. Yapılan işlerin vatandaşa doğru aktarılması şu anda en önemli eksiklik olarak görülüyor. Girişiminiz için tebrik ediyorum. Bakanlığımız olarak bu doğru işlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Sayın Yavuz’a gösterdiği konukseverlik ve basın dostu tavrı için teşekkür ederiz.